Chceš být Sb..?? →LINK
...

Leden 2010

Labradorský retrývr

30. ledna 2010 v 18:15 | Donna BaruSsHh |  Labradorský retrívr
Tak tady jsem vám ze šikovných zdrojů a knížek sehnala informace a také obrázky labradorů.

Všestranný, inteligentní, nekonfliktní a přátelský pes je oblíbený nejen jako rodinný společník. Někteří labradoři zachraňují životy, jiní se stávají nedocenitelnými společníky lidí s těžkým handicapem a to stále ještě není vše, v čem toto sympatické plemeno vyniká.Historie plemene

Labrador je pes, který miluje vodu. To proto, že jde o původně rybářské plemeno. Labradorský retrívr koncem 18.stol. pomáhal tahat rybářům sítě z vody. Černému psu se říkalo novofundlandský pes, stejně jako jeho těžšímu a chlupatějšímu příbuznému. Později byla tato dvě plemena odlišena. Žlutý labrador se objevuje až na konci 19. stol. K nám se toto nádherné plemeno dostalo až roku 1971. Zde se od retrívra očekávala jiná povaha. Labrador je milý a neagresivní pes. Neznalost způsobila nepříznivý vývoj labradora u nás. Dnes už plemeno odpovídá mezinárodnímu standardu.


Charakteristika plemene

Labradorský retrívr je u nás v posledních letech velice populární. Mezi jeho přednosti patří milá a neagresivní povaha, hravost, skvělý čich a láska k vodě. To z něj dělá skvělého psa s širokým využitím. Labrador není jen hezké plemeno vhodné na zahradu. Je to skvělý stopař, hledá drogy, bývá skvělý vodní záchranář, ale i oblíbený vodicí pes. Labrador má mírumilovnou povahu, je inteligentní, přátelský a společenský. Tento pes miluje rodinu a nerad bývá sám. Pak má čas a chuť "zlobit". Vyhledává lidi i zvířata a zapojuje je do hry.


Popis labradorského retrívra

Fenka labradorského retrívra je vysoká 54 až 56 cm, pes měří 56 až 57 cm. Průměrně váží asi 25 až 34 kg. Hmotnost není dána standardem, avšak mnoho těchto psů sužuje problém s nadváhou. Mají totiž obrovský apetit , jsou vděční strávníci, ale rychle se kulatí a leniví. Obezita u psa je závažný problém. Labradorský retrívr je silný, mohutný pes chovaný ve třech barevných variantách - žlutý, černý a čokoládový. Čokoládová barva je u nás ještě stále poměrně vzácná. Všechny varianty mají hnědé oči. Uši jsou svislé. Srst labradora je krátká, lesklá, jemně zvlněná, hustá a poměrně tvrdá. Velice hustá podsada dobře chrání psa před nepříznivým počasím.


Plemenný standard

Číslo standardu: 122/ 29. 01. 1999 (Velká Británie),země původu: Velká Británie, zařazení v FCI: FCI VIII - Slídiči, retrieveři a vodní psi, sekce 1: Retrívři, pracovní zkouška: ano, oficiální zkratka v ČR: LR, další názvy: Labradorský retrívr, Labrador Retriever.


Základní péče

Labradorský retrívr nevyžaduje složitou úpravu srsti. Doporučuje se srst pročesat alespoň jednou týdně. K odstranění nečistot obvykle stačí jemný kartáč a mokrý hadr. Labrador je aktivní plemeno, k udržení dobré psychické i fyzické kondice a zdraví je ale potřeba psa zaměstnat. Má rád delší procházky, rád se učí něco nového a na některé kynologické disciplíny má doslova talent. Snad kromě obrany, která mu vzhledem k jeho povaze nedělá dobře. Je nezbytně nutné, aby měl labrador většinu dne společnost, samota ho stresuje. Labradorský retrívr potřebuje k uchovnění úspěšně absolvovat pracovní zkoušku. Pozor na některé choroby, jako dysplasie kloubu. Mezi těmito psy se objevuje i epilepsie a alergie. Při výběru štěňátka proto obzvlášť pozor!

Takže závěr Labradorský retrívr je ten nej pes jakýho si můžete pořídit..!!
A teď obrázky.. :

Časem doplním mnohem více obrázků..

Roztomilá mišičkáá.. 0.003

30. ledna 2010 v 17:54 | Donna BaruSsHh |  Kusowky
Tak co líbíkuje..?? Mě teda jo.. ;)

30. ledna 2010

30. ledna 2010 v 17:48 | Donna BaruSsHh |  My Diary
Taaaak... včera to bylo súpa.. =) Ale začnu od začátku..;)

29. 1. 2010 - Ten jako každý jiný, až na vysvědčení... :D Známky nebylay nic moc, ale i přesto jsem se fakt zlepšila.... :D
Po škole jsem musela jet s mámou do práce. Pracuje v Aši v kooperativě jako přepážkový pracovník.. A já jsem s ní musela jet protože jsme čekali na nějakou známou kvůli pojistce.. :D No prostě šííílená nuda.. A tak volam Petře jestli u mě nechce spát.. Petra jako, že ne že chce jít nakupovat.. :)
5 minut na to mi volala jestli nabídka pořád platí .. :D Tak jsme ji s mámou v 18:00 vyzvedli a jeli k nám... Večer byl také jako každý jiný.. Ráno jsme si obě umyli hlavy a jeeli s mojí mámou do města.. Šli jsme si propíchnout ucho.. =) Koupily jsme si stejnou naušnici a udělali si třetí dirku.. Je to úpa sqwělíí.. ;) A teď podrobnosti : U doktora jsme byly na ušním.. zdálo se nám to nejbezpečnější.
Doktorovy jsme daly naušnice (musel je vydezinfikovat) (A abych nezapoměla k doktorovy jedině se zlatýma nebo stříbrnýma naušnicema.) Poté si nás zavolal dovnitř. Sedla jsem si na křeslo.. Doktor vzal jehlu udělal "pích" a bylo .. nebojte se NEBOLÍ TO Poté protáhl naušnici to trošičku bolí.. asi jako když vás píchne včela.. A bylo..!! Poté vám to zalepí a řeknou že si pár dní nemáte mít hlavu.. To je vše..!!
S tou naušnicí jsem naprosto spokojená je súpa..=) Vřele doporučuji ;) ;D

Tak tady je článek pro Křížmena věnovaný jingas.lin ..!!! alias Veřejné ztrapnění Kříže..!!

24. ledna 2010 v 0:58 | Donna BaruSsHh |  My Diary
Tady máte icq konverzaci, která má Kříže ztrapnit za jeho hnusné chování. U jedné odpovědi máte komentář. Nedivte se mi jinak to nešlo. Kříž si potřebuje "namlejt drž*" aby se uklidnil..


KŘÍŽ : Baruš,řekl,bych,že tě to bude docala zajímat po tom včerejšku..Jestli se ti to líbit nebude nejspíš se mnou do konce školy nepromluvíš...Ta do které jsem tak slepě zamilovaný..Je fajn holka,je hezká a je s ní sranda,Jsi to totiž ty....


BÁRA : Já newim, co ti na to mam říct , protože mě to fakt zaskočilo.......


KŘÍŽ : To je dobrý..neříkej nic...

KŘÍZ : Nech si to projít hlavou...Tohle neni věc na pět minut..pak mi napišbudu na ICQ

KŘÍŽ : klidně mě stím pošli do prdele..su na to zvyklý

KŘÍŽ : já jen,neříkej to hned všem jinak se mi totálně zhodí pověst ve třídě..nechci začínat od znova

BÁRA : neboj..

BÁRA : Hele, tak jo řeknu ti to mile,protože to jinak neumim ale ty viš že tě mam ráda jako kamaráda a tohle mě vážně zaskočilo a taky víš že se mi fakt líbí tvůj kamarád (no ted asi ne to je jedno) ale nekokážu si představit že bych s tebou měla chodit nebo něco takovýho,mrzí mě to.. ae chci s tebou zůstat jen jako kámoška.. (Koment : to jsem samozřejmě takhle nemyslela .. reakce byla : Fůůj ten slizoun se pobleju... )

KŘÍŽ : Teď už víš..Proč se nikdy nikomu nechcu svěřovat..Přiznám se..čekal jsem to..Prosím Tě,budeme dělat ,že se nic nestalo..

BÁRA : Ano,je to ta nejlepší možnost..

KŘÍŽ : Já sorry..že jsem to napsal..Akorát ti dělám v hlavě bordel po tom včerejšku..

BÁRA : Trošku, ale já se ti nedivím...

KŘÍŽ : :)


Jak být Sb..??

22. ledna 2010 v 21:09 | Donna BaruSsHh |  *SB*
Chceš se zapsat..?? Napiš do komentů.. :

1. Přezdívku
2. Adresa blogu
3. S čím chceš diplom (Každý chce diplom =)

What is Black list..??

22. ledna 2010 v 21:02 | Donna BaruSsHh |  Black list
Černá listina je další postup po nesplnění pravidel červené listiny.
Na černé listině budou Sbéčka 1 týden..

Mohou se buďto polepšit, nebo budou z Sb navždy vymazáni..
!!!! =**

What is Red list..??

22. ledna 2010 v 21:00 | Donna BaruSsHh |  Red list
Ahojky, červená listina je pro zlobivá Sbéčka.. =)
Všechny Sb které nebudou dodržovat pravidla se dostanou na červenou listinu. V červené listině budou dva týdny, aby se polepšily, pokud se nic nezmění Sb přesuneme na Černou listinu ( Černá listina .. !! ). Pokud se Sb polepší hodíme je zpátky mezi Sb..=) =**

Zatím Bye**

Pravidla spřátelení (Sb)

22. ledna 2010 v 20:57 | Donna BaruSsHh |  *SB*
Ahojky, chceš být SB..?? =* Tady máš pravidla, která musíš splnit, aby si mohl/a být mé Sb..=)

1. Blog nebo webovou stránku musíš mít minimálně 10 dní.. !!
2. Musíš se zapojovat do soutěží, komentovat články... atd. !!
3. Nebudeš psát komentáře jako : Obíhám..! Kdokoli napíše takovýto komentář bude přesunut na červenou listinu..( !!! Červená listina !!! )
4. Budeš blog navštěvovat min. 3x do týdne ..!!
5. Články budeš kopírovat jedině se zdrojem..!!
6. Stránky nebudou anti o celebritách ani o pornu a jiných "hnusných" věcech..!!
7. Blogy spřáteluji jen v této rubrice, v jiném článku rovnou zamítám..!!
8. Pakli- že souhlasíš here!! NEZAPOMENOUT: Kdykoli nebudeš mít přístup na blog.. NAPIŠ .. Ať se nedorozuměním nedostaneš na červenou listinu.. atd.
První kusowky... (winter,spring) 0.001 a 0.002

22. ledna 2010 v 20:43 | Donna BaruSsHh |  Kusowky
Rozhodla jsem se, že první dvě kusowky budou o zimě a jaru... =)
Zima nám za chvilku končí a jaro začíná.. =D

Já osobně se na jaro těším..=)Winter:

Spring:

Doufám, že se líbí.. =) Pište komentíky.. =)

Tak už je 1.pololetí za námy.. =)

22. ledna 2010 v 20:37 | Donna BaruSsHh |  My Diary
Tak jo, 1. pololetí jsem v celku zvládla a můžu pracovat na blogu a na mejch koníčkách.. =)
Vysvědčení sice nic moc nebude, ale špatný taky ne.. =) Tak uvidíme reakci doma, i když je na to rodinka již připravená.... =) A co ty a vízo...?? Jaký bude..?? Doufam, že fajn.. =) =) =)
Tak, teď jdu přidávat pár článků a pak na tv.. =)

A co dneska ve school? Ale jo, šlo to.... Byla výtvarka tak v poho... =)
Akorát jsou problémy s mojí láskou.. =) On sice mojí lásku opětuje ale myslí si, že nemá čas... =D to je jiná kapitola... Zatím ByE**

20. 1. 2010

20. ledna 2010 v 13:59 | Donna BaruSsHh |  My Diary
Ahojky lidišky... zítra se uzavírají známky na pololetní vysvědčení, z toho moc nadšená nejsem jako.. =( Známky nic moc a učitelky nedovolujou opravu... =( No ale život jde dál a o známky nejde.. =D Kašlu na to, rodinka o známkách ví, takže není co řešit.. =D ....

Dneska jsem psala písemku z Čj... No byla celkem těžká.... Ale mám 2.. to celkem jde.. =D Takže zatím Papa .. =** Ozvu se...


Ps: Chtěla jsem se omluvit, že sem nic nepřidávám, pořád se jen učím a nemám čas.. Po víkendu se vše zlepší.. =D Slibuju =) =) =) =) =) =**

Ahojky..!!!

16. ledna 2010 v 17:26 | Donna BaruSsHh |  *My biography*
O mne.. <3

Achojky, jsem BaruSsHh, Barča, Barunka.. jak chcete.. =D
Je mi 13let a tenhle blog jsem založila, protože jsem se roizhodla, že se mu budu věnovat..!=)
Bydlím v Chebu. A chodím na gympl do sekundy.. (A známky mam dobrý, kromě Aj..)

Místo narození: Mariánské Lázně

Moje záliby a koníčky: Miluju hudbu, blogování, chození nakupovat no a samozřejmě hraní s mými mazlíčky, o kterých se časem dočtete v nějaké z mých rubrik.. =)

Název blogu: Donna - v překladu dívka a BaruSsHh je přezdívka ;) Jak prosté .. ;)

Zajímam se o: Zajímám se hlavně o styly jako je Emo, Scene, Skate atd., o kouzla, tarot a numerologii a především se zajímám o upíry, vlkodlaky a jiné smyšlené bytosti.

Nesnášim: namyšlený fiflenky a houby...!!!(Přiznám se od jednoho "weekendu" se jako fiflena chowam, ale nijak mi to neva.. =) )

Můj život v jednom ostavci:

Věk: 12 let
Datum narození: 4.7.1997
Místo narození: Česká rep., Karlovarský kraj, Mariánské Lázně
Znamení: Rak
Výška: 158 cm
Tak a to jsem já: =**Ikonka

10. ledna 2010 v 17:08 | Donna BaruSsHh